Witamy serdecznie!

Jak działa studnia wodomierzowa- opis działania.

Opis działania studni wodomierzowej (typy Etank, Emroz)

Studnie wodomierzowe są dość komfortowym rozwiązaniem dla każdego budynku którego właściciele chcą sobie zapewnić niezależną kontrolę zużycia wody bez wprowadzania do budynków postronnych osób zbierających wskazania urządzeń pomiarowych. Są one wyposażeniem wymaganym przez wiele towarzystw wodociągowych. Usytuowana na zewnątrz budynku studnia wodomierzowa umożliwia dogodny pomiar wskazań wodomierza bez wejścia na teren budynku.

STUDNIA WODOMIERZOWA
        Metodą działania studzienki wodomierzowej  jest wykorzystanie geotermiki ziemi- działa ona na zasadzie termosu. Studnia ta nie ma zwykle dna- mając w tym miejscu ruszt lub otwory. Takie rozwiązanie konstrukcyjne - czyli zamontowanie studni bez dna- opiera się na wykorzystaniu geotermalnych właściwości gruntu.

Budowa studni

Górna część studni jest zbudowana w taki sposób, że ta część została ocieplona otuliną ze spienionego poliuretanu oraz dodatkowo jest zabezpieczona specjalną pokrywą termiczną (korkiem) również wykonaną ze spienionego poliuretanu. Warstwy te zabezpieczają wnętrze studni przed przemarzaniem i powalają na utrymanie dodatniej temperatury wewnątrz studni. Źródłem ciepła jest ciepło ziemi na odpowiedniej głębokości - i ta głębokość jest różna w zależności od tzw. głębokości przemarzania. 

Tak zbudowana studnia działając niczym termos czyni możliwym montaż wodomierza już nawet 30 cm pod pokrywą. System termosu pobiera ciepło geotermalne z ziemi , przez co uniemożliwia zamarznięcie przyłącza wody przy temperaturze ujemnej do - 30 stopni C. Co jest dość ważne, istnieje metoda pozwalająca instalować ten produkt na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych przy czym możliwe jest pokonanie działania działania siły wyporności.

Galeria zdjęć

Nasza firma...
To stały rozwój
Nasza pasja...
To Twój sukces
Nasza praca...
To przyjemność
Twój sukces...
To nasz cel
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.